19.04.2026 r. – Podsumowanie zbiórki krwi

Kolejna akcja krwiodawstwa w Rzgowie pokazała, jak wielką siłę ma wspólne pomaganie. Mimo codziennych obowiązków i wyzwań, wiele osób ponownie licznie odpowiedziało na apel, dzieląc się tym, co najcenniejsze.

Wyniki zbiórki:

  • 56 zarejestrowanych potencjalnych dawców,
  • 46 oddanych donacji,
  • łącznie 20 700 ml krwi.

Szczególne podziękowania kierujemy do personelu medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, którego profesjonalizm i zaangażowanie umożliwiły sprawne przeprowadzenie akcji.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli organizację wydarzenia:

  • GOSTiR Rzgów – za udostępnienie hali sportowej,
  • Eden Hotel i Restauracja – za przygotowanie posiłku dla personelu medycznego,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzisku – za domowe wypieki,
  • Agnieszce Lesiak – za przygotowanie pysznego barszczu oraz zapiekanek dla uczestników.

Wyrazy wdzięczności kierujemy także do obecnych podczas wydarzenia przedstawicieli samorządu i instytucji, których wsparcie i obecność są dla nas niezwykle ważne.

Dziękujemy członkom stowarzyszenia za pomoc organizacyjną oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawny przebieg akcji.

Największe podziękowania należą się jednak krwiodawcom. To dzięki Wam ktoś może otrzymać szansę na zdrowie i życie. Wasza postawa jest najlepszym dowodem na to, że pomaganie mamy we krwi.

Kolejna zbiórka krwi odbędzie się 21 czerwca.

A wcześniej, 6 maja, zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Rubinem.