15.02.2026 r. – Walentynkowa zbiórka krwi

Pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa już za nami. Cieszymy się, że mimo sezonu przeziębień i infekcji tak wiele osób odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w wydarzeniu.

Wyniki zbiórki:

  • 55 zarejestrowanych potencjalnych dawców
  • 42 osoby oddały krew
  • Łącznie zebraliśmy 18 900 ml krwi

To bardzo dobry wynik na rozpoczęcie roku i realne wsparcie dla pacjentów potrzebujących transfuzji. Dziękujemy każdej osobie, która zdecydowała się podzielić tym bezcennym darem.

Organizacja akcji nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu instytucji i osób prywatnych.

Serdeczne podziękowania kierujemy do:

  • Burmistrza Rzgowa Mateusza Kamińskiego oraz Rzgów – Miasto i Gmina – za wsparcie inicjatywy,
  • Eden Hotel i Restauracja – za przepyszny obiad dla personelu medycznego,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Kalinie – za przygotowanie domowych wypieków dla uczestników akcji,
  • GOSTiR Rzgów – za udostępnienie hali. Mimo trwających zawodów sportowych akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń,
  • dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie pod opieką Pani Magdaleny Hoja-Mordaka oraz Pani Mileny Modranki – za przygotowanie walentynkowych upominków dla krwiodawców,
  • zespołowi z RCKiK w Łodzi – za profesjonalną obsługę medyczną i sprawne przeprowadzenie zbiórki,
  • wolontariuszce ze Szkoły Podstawowej nr. 143 w Łodzi – za zaangażowanie i pomoc podczas całej akcji.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomagały przy przygotowaniu sali oraz sprzątaniu po zakończeniu wydarzenia. Wasze wsparcie jest nieocenione.

Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy wspólnie zrobić coś ważnego dla innych.

Kolejna zbiórka 19 kwietnia, szczegóły wkrótce…

Więcej zdjęć na naszym FB – ZAPRASZAMY!