16.06.2024 r. – Udział naszego stowarzyszenia w VII Krwiobiegu w Warszawie

W niedzielę, czwórka krwiodawców ze Stowarzyszenia Kaprala Wojtka w Rzgowie, razem z prezesem Marcinem Bartoszkiem wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu VII edycji Krwiobiegu w Warszawie. Bieg zorganizowano z okazji XX Światowego Dnia Krwiodawcy.

Grupa w składzie: Kinga, Marcin, Rafał i Damian przebiegli dystans 5 kilometrów. Bieg ten miał na celu promowanie idei honorowego krwiodawstwa w społeczeństwie oraz zachęcanie ludzi do regularnego oddawania krwi. Była to nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim wsparcie ważnej dla nas wszystkich inicjatywy. Oddawanie krwi to gest bezcenny, który może uratować czyjeś życie. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji do podjęcia decyzji o pozostaniu krwiodawcą.

Nasza rzgowska reprezentacja biegaczy była wyjątkowo zgrana i pełna zaangażowania. Pomimo trudności na trasie, wszyscy dotarli do mety z uśmiechem na twarzy wiedząc, że wkładany wysiłek ma szlachetny cel. Na mecie dla krwiodawców czekały medale przedstawiające odznakę ZHDK II st.